Toparlanıyoruz

CTP BG’de ‘gençleştirme operasyonu’, UBP’de ‘kurultay hesabı’… Peki hükümet programı yalan mı oldu?

toparlanıyoruz

CTP-BG – UBP Hükümeti üç büyük iddia ile kuruldu: ilkeler hükümeti olmak, reform hükümeti olmak ve sıkı bir şekilde takvimlendirdikleri hükümet programına uymak. 27 Ekim 2015’te hükümetin üçüncü ayı doldu. Peki, “ilkeler ve reform hükümeti” olacağı sözünü veren CTP-BG – UBP koalisyonu bu 3 ayda vaat ettiklerinden hangisini yaptı? Bir zahmet cevap bekliyoruz!

  • ‘İstihdamın asgari kriterlerini belirleyen ve her türlü istihdamda münhali ve başta yazılı sınav olmak üzere adil yöntemleri düzenleyen yasa, EN GEÇ ÜÇ AY içerisinde YÜRÜRLÜĞE GİRECEK’ dediniz. BİZ YÜRÜRLÜĞE GİREN BÖYLE BİR YASA NE GÖRDÜK, NE DE DUYDUK!
  • ‘Kayıt dışı ekonomi ile mücadele eylem planı ÜÇ AY içerisinde yeniden takvimlendirilecek ve sonuç vermesi için aralıksız çalışmalar devam edecek’ dediniz. YENİ TAKVİM NEREDE VE SONUCA YÖNELIK NE ÇALIŞMA YAPTINIZ?
  • ‘Uluslararası lisanslı bir denetim kuruluşunun telekomünikasyon dairesini denetlemesi için ÜÇ AY içerisinde girişim yapacağız’ dediniz. BU GİRİŞİM YAPILDI MI?
  • Üreticilerin küçük ölçekli süt soğutucularına ve süt sağım sistemlerine sahip olması amacıyla ‘destekler 3 ay içerisinde verilmeye başlanacaktır’ dediniz. DESTEKLER VERİLMEYE BAŞLANDI MI?
  • İş sağlığı ve güvenliğinde ‘ilgili düzenlemelerin uzmanlar tarafından uygulanmasını ÜÇ AY içerisinde başlatacağız’ dediniz. ÜÇ AY içerisinde KAÇ İŞYERİNDE denetim yapıldı, kaç İŞ KAZASI OLDU HABERİNİZ VAR MI?
  • ‘DAÜ’nün ÖZERK ve DEMOKRATİK BİR ÜNİVERSİTE haline gelmesini sağlayacak yasa ÜÇ AY içerisinde çıkarılacaktır’ dediniz. YASA NEREDE? ÇIKARDINIZ MI?
  • ‘2008 yılında Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan Katı Atık Yönetim Planı değişen AB politikaları doğrultusunda ÜÇ AY içerisinde güncellenecektir’ dediniz. KATI ATIK YÖNETİM PLANINI GÜNCELLEDİNİZ Mİ?

Evet “İlkeler ve Reform Hükümeti”, bizi sizin “kurultay hesaplarınız” veya “gençleştirme operasyonlarınız” ilgilendirmiyor. Siz üç ay boyunca ne kadar yol yürüdünüz, onu anlatın, bu topluma vadedip de yapmadıklarınızın hesabını verin!

Toparlanıyoruz Hareketi

Comments

comments

Yazar Hakkında Tüm yazıları gör

Toparlanıyoruz