Toparlanıyoruz

Ehliyet Dairesi, trafik kazalarına davetiye çıkarıyor!

ehliyet

Toparlanıyoruz Hareketi olarak, devlet dairelerinde ciddiyetten uzak ve hukuka aykırı bir takım uygulamalar geliştirildiği yönünde ihbarlar alıyoruz ve bu konuların üzerine gideceğimizi belirtmek isteriz. Ehliyet Dairesi’ne motor sürüş ehliyeti almak için başvuran kişilere, bir süreden beridir, herhangi bir eğitimden geçip geçmediğine bakılmaksızın öğrenci ehliyeti verildiği yönünde şikayetler alıyoruz.

Ülkemizde her yıl çok ciddi sayıda trafik kazası olmasına ve bu kazalar neticesinde yine çok sayıda ölüm ve yaralanma olmasına rağmen ehliyet vermekle görevli daire, başvuran kişilere, herhangi bir sürüş eğitimi alıp almadığına bakmaksızın motor sürmek için öğrenci ehliyeti vermektedir. Vatandaş, devlet dairelerinde hukuka aykırı olarak geliştirilen ve daha da önemlisi, insan ve trafik güvenliği açısından büyük sakıncaları bulunan uygulamalar nedeniyle mağdur durumdadır. Her sene onlarca insanımız trafikte canını yitirirken Ehliyet Dairesi’nin sorumsuz, kazaya adeta davet çıkaran ve aynı zamanda hukuka da aykırı olan bu uygulaması, kabul edilebilir olmamanın ötesinde inanılır gibi değildir!

“Bu nedenle Toparlanıyoruz Hareketi olarak Trafik Kazalarını Önleme Derneği, Trafikte Kazasız Yaşam Derneği, Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu, Bağımsız Şoför Okulları ve Sürücü Kursları Birliği ve Sigortacılar Birliği ile birlikte Ehliyet Dairesi’nin insan hayatını ciddiye almayan ve hukuka aykırı oaln söz konusu uygulamasının durdurulmasını talep eden ortak başvurumuzu bugün itibariyle ilgili mercilere ilettiğimizi kamuoyunun bilgisine getiririz

Comments

comments

Yazar Hakkında Tüm yazıları gör

Toparlanıyoruz